Reklama

„Największy cyrk świata” kończy działalność

„Największy cyrk świata” kończy działalność

16.01.2017
Czyta się kilka minut
„Największy cyrk świata” – amerykański Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus – kończy działalność po 146 latach „ze względu na wysokie koszty utrzymania oraz protesty obrońców zwierząt”.
Fot. Andrew Caballero-Reynolds / AFP / EAST NEWS
Z

Założony w 1871 r. cyrk znany był początkowo z pokazów „osobliwości”, takich jak karły, olbrzymy islandzkie czy syrena z Fidżi, a z czasem także z wielkich rewii z udziałem tresowanych zwierząt. W 2015 r., po serii pro-testów, właściciele cyrku zostali zmuszeni do wycofania z programu ich największej atrakcji – pokazów słoni.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]