Reklama

Nagroda imienia Jerzego Turowicza

Nagroda imienia Jerzego Turowicza

07.09.2020
Czyta się kilka minut
N

Nagroda imienia Jerzego Turowicza, ustanowiona w 2012 roku w setną rocznicę urodzin twórcy i redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, przyznawana jest za wybitne i oryginalne dzieło literackie, plastyczne, muzyczne, tea­tralne lub filmowe bądź pracę z dziedziny nauk humanistycznych, znajdujące się w kręgu wartości bliskich Jerzemu Turowiczowi i tematów, do których wracał on w swojej publicystyce i działalności publicznej. Kandydować mogą dzieła twórców polskich, żyjących w ­chwili jej ogłoszenia. Tegoroczna edycja (2020) obejmuje dzieła z lat 2018–2020.

Nagrodę stanowią: statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości ogłaszanej co roku przez Zarząd Fundacji. Wyboru laureata dokonuje Kapituła, powołana przez Zarząd i Radę Fundacji. Prawo zgłaszania kandydatur mają członkowie Kapituły, Zarządu i Rady Fundacji Jerzego Turowicza, redakcje „Tygodnika Powszechnego”, „Znaku” i innych czasopism kulturalnych, wydawcy, związki twórcze oraz wcześniejsi laureaci. Zgłoszenia na piśmie prosimy wysyłać do 30 listopada br. na adres: Fundacja Jerzego Turowicza, ul. Leśna 21, 30–232 Kraków lub fundacja@turowicz.org

Wręczenie Nagrody planowane jest na styczeń 2021 r.

Właścicielem wszelkich praw mate­rialnych i niematerialnych zwią­zanych z Nagrodą, a w szczególności takich jak logo i nazwa konkursu, jest Fundacja Jerzego Turowicza.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]