Reklama

Ładowanie...

Nagroda imienia Jerzego Turowicza

Nagroda imienia Jerzego Turowicza

07.09.2020
Czyta się kilka minut
N

Nagroda imienia Jerzego Turowicza, ustanowiona w 2012 roku w setną rocznicę urodzin twórcy i redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, przyznawana jest za wybitne i oryginalne dzieło literackie, plastyczne, muzyczne, tea­tralne lub filmowe bądź pracę z dziedziny nauk humanistycznych, znajdujące się w kręgu wartości bliskich Jerzemu Turowiczowi i tematów, do których wracał on w swojej publicystyce i działalności publicznej. Kandydować mogą dzieła twórców polskich, żyjących w ­chwili jej ogłoszenia. Tegoroczna edycja (2020) obejmuje dzieła z lat 2018–2020.

Nagrodę stanowią: statuetka oraz nagroda pieniężna w wysokości ogłaszanej co roku przez Zarząd Fundacji. Wyboru laureata dokonuje Kapituła, powołana przez Zarząd i Radę Fundacji. Prawo zgłaszania kandydatur mają członkowie Kapituły, Zarządu i Rady Fundacji Jerzego Turowicza, redakcje „Tygodnika Powszechnego”, „Znaku” i innych czasopism kulturalnych, wydawcy, związki twórcze oraz wcześniejsi laureaci. Zgłoszenia na piśmie prosimy wysyłać do 30 listopada br. na adres: Fundacja Jerzego Turowicza, ul. Leśna 21, 30–232 Kraków lub fundacja@turowicz.org

Wręczenie Nagrody planowane jest na styczeń 2021 r.

Właścicielem wszelkich praw mate­rialnych i niematerialnych zwią­zanych z Nagrodą, a w szczególności takich jak logo i nazwa konkursu, jest Fundacja Jerzego Turowicza.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]