Reklama

Nagroda im. Jerzego Turowicza

Nagroda im. Jerzego Turowicza

20.01.2020
Czyta się kilka minut
W

W najbliższą sobotę, 25 stycznia, w krakowskim Muzeum Manggha wręczona zostanie po raz szósty Nagroda im. Jerzego Turowicza, ustanowiona w setną rocznicę urodzin współtwórcy i wieloletniego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” przez fundację jego imienia. Otrzyma ją BASIL KERSKI dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Tym wyborem kapituła nagrody pragnęła podkreślić rolę instytucji w budowaniu tkanki społecznej, w kształtowaniu życia obywatelskiego i postaw społecznego zaangażowania.

Dotychczasowymi laureatami nagrody, przyznawanej za wybitne i oryginalne dzieło znajdujące się w kręgu tematów, do których Jerzy Turowicz wracał w swojej publicystyce i działalności publicznej, oraz reprezentujące wartości, które były mu bliskie, są Joanna Olczak-Ronikier, Marcin Zaremba, Andrzej Brzeziecki, Monika Sznajderman, Paweł Machcewicz i Ewa Lipska.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]