Reklama

Na pasku

Na pasku

04.12.2017
Czyta się kilka minut
D

Demokracja w Polsce zwycięża w trybie Blitzkriegu, nie poddając się zawiejom i zamieciom, przyszłość jest promienna jak uśmiech prokuratora Piotrowicza, więc wolni od trosk o przyszłość ojczyzny możemy zająć się sprawą z pozoru mniej znaczącą, choć w istocie ważką. Chodzi o pasek wszystkich pasków. Ja nie twierdzę, że TVP chodzi na pasku władzy, gdzieżbyż, jestem przekonany, że TVP wsłuchuje się w suwerena i wtóruje jego (suwerena) poglądom w formie przystępnej, a ujmującej za mordkę. Żeby sobie na bieżąco poczytał, co sądzi o sędziach, lekarzach i wszystkich innych totalnych elitach. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do nowych standardów dziennikarstwa, ale teraz to już prawdziwa bomba, fajerwerki przewrotnej błyskotliwości, eksplozja inwencji.

Co widać na narodowym ekranie? Na dole z lewej (sic!) strony ekranu TVP Info na czerwonym (sic!) tle było napisane „Paweł Lisicki”, a...

2839

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]