Reklama

Moc mózgu

Moc mózgu

12.05.2021
Czyta się kilka minut
Nowe Wydanie Specjalne "Tygodnika Powszechnego" już w sprzedaży!
W

Wydanie poświęcone neuronauce, psychologii i kognitywistyce, a także filozoficznym problemom pojawiającym się na pograniczach tych dyscyplin naukowych. Piszemy o tym, dlaczego mózg jest modny – a także o najmodniejszych tematach związanych z mózgiem. Wyjaśniamy, czy istnieją skuteczne treningi usprawniające funkcje poznawcze, opisujemy tajemnicze choroby mózgu, zastanawiamy się, gdzie w mózgu tkwi świadomość – co dzieje się z nią w mózgu, który uległ uszkodzeniu, czy jej ślady można znaleźć w mózgach innych zwierząt i czy można ją przenieść z mózgu do komputera. Opisujemy, w jaki sposób w mózgu rodzą się myśli – jaka jest ich natura i dlaczego często trudno się nimi dzielić z innymi mózgami. Wreszcie, zastanawiamy się, co budowa i działanie mózgu mówi najgłębszego o nas samych – naszym społeczeństwie i naszych wartościach.

fot. Agnieszka Cynarska-Taran dla "Tygodnika Powszechnego"

W wydaniu: Michał Heller, Stanisław Lem, Łukasz Kwiatek, Katarzyna Dziadowicz, Łukasz Lamża, Joseph LeDoux, Bartosz Kabała, Marcin Napiórkowski, Mateusz Hohol, Justyna Hobot, Michał Kuźmiński, Wojciech Brzeziński, Paul Bloom i inni.

fot. Agnieszka Cynarska-Taran dla "Tygodnika Powszechnego"

ROZDZIAŁY

I Mózgi nie kłamią

II Historia z dreszczykiem

III Cienie świadomości

IV Mózg na skakance

V Chyba śnisz

VI Ukryte myśli robota

VII Rusztowanie dla myśli

VIII Mózg i wartości

fot. Agnieszka Cynarska-Taran dla "Tygodnika Powszechnego"

 

TYGODNIK POWSZECHNY WYDANIE SPECJALNE NR 2(18)

ISSN 2392-3628

Redakcja: Katarzyna Dziadowicz, Łukasz Kwiatek

Projekt graficzny: Marek Zalejski

E-wydanie (epub, mobi): kup w sklepie Woblink →

Fotoedycja: Edward Augustyn

TP Typografia: Marta Bogucka, Agnieszka Cynarska-Taran, Andrzej Leśniak, Artur Strzelecki

Korekta: Grzegorz Bogdał, Katarzyna Domin, Sylwia Frołow, Maciej Szklarczyk

Opieka wydawnicza: Maja Kuczmińska, Anna Dziurdzikowska, Marta Filipiuk-Michniewicz, Monika Ochędowska, Anna Pietrzykowska, Patryk Stanik, Mateusz Gawron

Współpraca: Agnieszka Grzywa, Diana Sałacka, Anna Karolewska

Wydawca: Tygodnik Powszechny Sp. z o.o.

Zamówiania także pod adresem: zamowienia@tygodnikpowszechny.pl

DRUK Walstead Central Europe, Kraków

powszech.net/mocmozgu

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]