Reklama

Misja abp. Hosera

Misja abp. Hosera

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Specjalnym wysłannikiem Watykanu do Medziugorja mianował papież abp. Henryka Hosera.
M

Misja ma na celu dokładniejsze poznanie tamtejszej sytuacji duszpasterskiej, a zwłaszcza potrzeb wiernych, którzy tam pielgrzymują, i w oparciu o to zasugerowanie ewentualnych inicjatyw duszpasterskich na przyszłość. Będzie mieć więc ona charakter wyłącznie duszpasterski” – czytamy w komunikacie Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Kościół ma od lat kłopot z Medziugorjem. Według słów grupy młodych mieszkańców tej miejscowości 24 czerwca 1981 r. zaczęła im się ukazywać Matka Boża, przekazując przesłania. Objawienia trwają do dzisiaj w regularnych odstępach czasu. To stanowi jedną z głównych przyczyn, dla których Kościół katolicki nie wypowiedział się ostatecznie na temat ich nadprzyrodzonego charakteru. Niewielką miejscowość w Bośni i Hercegowinie rocznie odwiedza 2,5 mln pielgrzymów. W styczniu 2014 r. zakończyła pracę międzynarodowa komisja badająca domniemane objawienia, której przewodniczy kard. Camillo Ruini. Do dziś jednak Watykan nie wypowiedział się na ich temat, mimo kilku zapowiedzi, że to zrobi.

Abp Hoser – jak sam przyznaje – nigdy nie był w Medziugorju. Swoją nominację tłumaczy faktem, że trzykrotnie pełnił funkcję wizytatora apostolskiego (w Togo, Beninie i po wojnie domowej w Rwandzie). „Przewiduje się, że ks. abp Hoser, kontynuując posługę biskupa warszawsko-praskiego, zakończy tę zleconą misję latem bieżącego roku” – głosi komunikat. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

może wreszcie się nawróci?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]