Reklama

Milusińscy

Milusińscy

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Grają pierwszoplanowe role w reklamach, znajdują się w centrum politycznych awantur, są bohaterami modnego wielkomiejskiego życia. Dzieci stały się najważniejsze. Ale czy prawdziwie ważne?
D

Dość szybko i dla wielu z nas niepostrzeżenie zaszedł w Polsce przewrót pokoleniowy. Kult rodziców został zastąpiony kultem dzieci. Najwyraźniej w dużych miastach. Anachroniczna wydaje się dziś scena, w której syn na widok ojca poważnieje, prostuje się i mówi „dzień dobry” albo całuje matkę w rękę. Trudne do wyobrażenia, że córka zwraca się do mamy w trzeciej osobie albo nie śmie się sprzeciwić – nie ze strachu, a z szacunku. Dzisiejsze ilustracje relacji dorosłych i dzieci to częściej obrazy bliskości i bezpośredniości, partnerstwa, kumpelstwa. Już nie ojciec, a tata wiozący syna w wygodnym rowerowym siodełku i kolorowym kasku. Albo mama, siedząca w kawiarni wśród innych mam. Przy szklance z cafe latte, obserwując, jak starannie ubrana córeczka bawi się z innymi na macie edukacyjnej.

Zestawienie tych scen, wydawałoby się: odległych i zbyt przerysowanych, wydarza się właśnie...

17389

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]