Reklama

Ładowanie...

Między Wisłą a Jordanem

19.09.2006
Czyta się kilka minut
Lech Kaczyński był pierwszą i - jak dotąd jedyną - głową państwa, która złożyła wizytę w Izraelu od zakończenia wojny libańskiej.
Lech Kaczyński i weterani pod pomnikiem żołnierzy żydowskich, którzy walczyli w wojsku polskim podczas II wojny.Fot. www.prezydent.pl
N

Niemal natychmiast po zakończeniu drugiej wojny libańskiej - jak w Izraelu określa się zmagania z terrorystami z Hezbollahu ? do Jerozolimy zaczęli przybywać politycy z różnych państw świata, aby zbadać, czy istnieje możliwość przekształcenia dopiero co zawartego rozejmu w odskocznię do pokoju, jak miało to miejsce po "wojnie Jom Kippur" z 1973 r., która po kilku latach zaowocowała pokojem izraelsko-egipskim. Przyjechał sekretarz generalny ONZ Kofi Annan, przyjechali premierzy i ministrowie spraw zagranicznych wielu państw. W okresie niemal tuż powojennym, gdy rany spowodowane wojną nie zdołały się jeszcze zabliźnić, a rozejm ustanowiony przez Radę Bezpieczeństwa jednogłośnie ? wydarzenie bardzo rzadkie w tym organie międzynarodowym ? jest niezwykle kruchy, z oficjalną wizytą do Izraela przybył też prezydent Lech Kaczyński.

W odróżnieniu od wielu innych...

7931

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]