Reklama

Ładowanie...

Marsz zjednoczenia czy marsz po władzę: po co Rahul Gandhi przeszedł przez całe Indie? [JAGIELSKI STORY #20]

Marsz zjednoczenia czy marsz po władzę: po co Rahul Gandhi przeszedł przez całe Indie? [JAGIELSKI STORY #20]

18.01.2023
Czyta się kilka minut
Ważny polityk ubiera trampki i przez ponad 120 dni pieszo przemierza tysiące kilometrów, choć do wyborów jeszcze prawie dwa lata. Dlaczego Rahul Gandhi, dziedzic dynastii przez dekady rządzącej Indiami, zdecydował się na taki marsz? A może to jedyny ratunek dla jego partii? Z czego wynika popularność obecnego premiera, Narendry Modiego? Charyzmy, politycznego sprytu, a może zdolności do pisania historii na nowo? I czy jest w Indiach, ktoś kto może go pokonać? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story. Współpraca: Karolina Kania.
fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

W

W tym odcinku:

  • Jak wygląda Marsz Zjednoczenia Indii, czyli wędrówka Rahula Gandhiego przez cały kraj?
  • Jak przepisywana historia niepodległych Indii jest dziś przepisywana na nowo?
  • Która z dwóch największych partii politycznych okaże się silniejsza? Czy ktoś ma szansę pokonać Narendrę Modiego, obecnego premiera?
  • A może istnieje dla Indii trzecia droga, czyli jak mała, lokalna partyjka przejęła władzę w Delhi?

Rahul Gandhi (z prawej) podczas swojego marszu / fot. MATERIAŁY PRASOWE

ŚWIAT W SKRÓCIE | Strony świata, w które warto spojrzeć 18 stycznia 2023:

  • ETIOPIA | Czy rozejm stanie się pokojem?
  • IRAN | Polski uczony wypuszczony z więzienia
  • BRAZYLIA | Karolina Kania podsumowuje pierwsze dni nowego prezydenta. Czytaj więcej>>>

Nowe odcinki podkastu realizujemy dzięki Waszemu wsparciu. Dołącz do zbiórki na Patronite>>>

JAGIELSKI STORY | W tym cyklu podkastów przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych.

Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.
Współpraca: Karolina Kania

 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter