Reklama

Mamutkowo

Mamutkowo

20.09.2021
Czyta się kilka minut
D

Dochodzą nas sygnały, że wespół w zespół Amerykanie z Rosjanami mają wskrzesić mamuta włochatego. Rzecz jasna pomysł jest komentowany bardzo szeroko, a przy sprawach tego typu zawsze wypowiadają się pierw etycy, a niestety na szarym końcu estetycy.

Oczywiście dużo w tej sprawie mówią polscy eksperci, z którymi zresztą nikt nie konsultował ożywiania starożytnego, ale i jakże bajkowego słonia. To nas nieustannie raduje, że polski świat akademicki jest tak ogromnie wygadany, zorientowany i tak wspaniale świadom postępu w naukach przyrodniczych. Szarzy ludzie, to normalne, zastanawiają się zaś – jeśli mają na to chwilkę – do czego mamut włochaty, łażący tam i siam, być może dużego formatu szkodnik niszczący uprawy, albo takoż nieudomowiony zwierzak trudny w pożyciu, mógłby się im przydać. Powiedzieć tu coś sensownego bądź niebanalnego nie sposób, można tylko gdybać.

...

3475

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jak wiadomo, wielkie jest piekne. Ale "wielkie", to takze gust naszego wschodniego Suwerena, którego obecna władza skrycie kocha i zwalcza coraz skuteczniej jego wroga - Unie Europejska. Budowa calkiem nowego, niemniej kopii XIX-wiecznego budynku wybudowanego dla Iwana Skwarcowa, przedstawiciela rosyjskich zaborców, jest pod tym wzgledem znamienna. Nie bedzie to zaden "Pałac Saski", gdyz ten został po klesce Napoleona przejety przez rosyjskie Królestwo Polskie, i gruntownie przebudowany. Jego sasiedztwo zaroiło sie wkrótce innymi budowlami swiadczacymi o rosyjskim charakterze tego miejsca. Pomnik ku pamieci polskich generałów, którzy nie przyłączyli sie do powstania listopadowego, został zastapiony następnie przez równie, co dom Skwarcowa, mamuci sobór Aleksandra Newskiego, który nieopatrznie został rozebrany w latach 20-ych jako symbol rosyjskiego panowania. Nie przewidziano wówczas, ze Rosja w calkiem pokojowy, demokratyczny sposób obejmie w 2015 władze w Polsce, a mamucie, w rosyjskim guscie inwestycje znów beda na topie. Dreczy mnie wizja, ze sobór jednak zostanie odbudowany, a następnie przekazany w uzytkowanie polskiemu Kosciolowi katolickiemu:)))

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]