Reklama

Mała Amal idzie przez Europę

Mała Amal idzie przez Europę

02.08.2021
Czyta się kilka minut
SEDAT SUNA / EPA / PAP
N

Najpierw był spektakl o obozowisku uchodźców i migrantów w Calais, który twórcy Good Chance Theatre (Teatru Dobrej Szansy) wystawili m.in. na londyńskim West Endzie. Postać „Małej Amal” symbolizowała w nim dzieci, które dotarły do Europy bez rodziców. Teraz – jako trzyipółmetrowej wysokości lalka teatralna – Amal pokona ich śladem ok. 8 tys. kilometrów, po drodze zaś będzie główną atrakcją przedstawień i parad, które mają zwrócić uwagę na dramat tysięcy najmłodszych uchodźców. Na zdjęciu: początek akcji w Gaziantep, tureckim mieście niedaleko granicy z Syrią, 27 lipca 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Laleczka Chucky, Billy z "Martwej ciszy", Slappy z "Gęsiej skórki", Fats z "Magii"... Wszystkie te monstra pierzchną z waszych snów na widok Amal o równie upiornej urodzie, ale bijącej je na głowę ogromem. "Mała" Amal idzie przez Europę! Żeby czasem Europejczycy nie zrozumieli opacznie przesłania twórców.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]