Reklama

Literacka mapa Polski – tu już byliśmy

Literacka mapa Polski – tu już byliśmy

09.04.2012
Czyta się kilka minut
W jednej ze swych opowieści Borges pisze o kartografach, którzy przygotowują mapę cesarstwa. Jest tak dokładna, że pokrywa całe terytorium, stając się odeń nieodróżnialna.
G

Gdy trzy lata temu zainicjowaliśmy akcję społeczną „Lekcje czytania z...”, mieliśmy skromne ambicje: w kilku miastach zamierzaliśmy zorganizować dyskusje, podczas których krytycy, literaturoznawcy, pisarze i filozofowie zaprezentują młodym ludziom różne sposoby lektury. Zaczęliśmy od Krakowa, ale akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Do tej pory nasi prowadzący odwiedzili kilkadziesiąt miast, odbyło się blisko 150 lekcji, w których wzięło udział prawie 5000 uczniów! Nasza mapa ma jeszcze sporo pustych miejsc, ale dziś Borgesowski ideał nie wydaje się wcale nieosiągalny.

631

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]