Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

18.04.2016
Czyta się kilka minut
3 000 000
T

Tylu Polaków żyje w deprywacji materialnej – wynika z najnowszego raportu Eurostatu. Wskaźnik odnosi się do osób, które w 2015 r. nie mogły sobie pozwolić na przynajmniej cztery z dziewięciu podstawowych dóbr (m.in. tygodniowe wakacje, ogrzewanie, pożywne posiłki, pralkę, telefon). Poziom tak mierzonej biedy w Polsce spada, obniżając się z ponad 13 proc. w 2012 r., do 8,1 proc. w roku ubiegłym. Średnia dla UE to 8,2 proc.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]