Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

05.09.2017
Czyta się kilka minut
67,82 zł
N

Najwięcej, bo 25,7 zł dziennie, przeznaczamy na żywność i używki. Na drugie pod względem wysokości wydatków ubrania i obuwie idzie z naszego budżetu 4,74 zł. Podium zamykają zakupy higieniczne, na które wydajemy statystycznie 3,73 zł.

Dochód rozporządzalny – a więc wszystkie zarobki minus ubezpieczenie i podatek – przeciętnego Polaka wzrósł w ciągu ostatniego roku o 3,8 proc. i wynosi obecnie 2063 zł miesięcznie. Biorąc jednak pod uwagę doniesienia GUS o tym, że około trzech czwartych rodaków zarabia poniżej 2,5 tys. zł netto miesięcznie, dane te zdają się potwierdzać szacunki ekonomistów i socjologów, że duży udział w dochodach Polaków ma nadal szara strefa.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]