Reklama

Lekcja u Siemachy

Lekcja u Siemachy

18.06.2012
Czyta się kilka minut
15 czerwca w krakowskiej placówce Stowarzyszenia Siemacha przy ul. Długiej 42 czytaliśmy „Pałac lodowy” Tarjei Vesaasa.
Grzegorz Jankowicz prowadzi "Lekcję czytania" w krakowskiej placówce Stowarzyszenia Siemacha. Kraków, 15 czerwca 2012 r. fot. Grażyna Makara
N

Niewielka osada gdzieś na północy Norwegii. Ludzie wiodą tam życie spokojne i szczęśliwe, poddane rytmowi pór roku i rytuałom, które spinają wspólnotę mocnym węzłem. Pewnego dnia do wioski przybywa dziewczynka, która nosi w sobie potężny ból spowodowany utratą matki. Świat małej społeczności wypada z kolein, wdziera się do niego siła, nad którą trudno zapanować. Każdy na własną rękę musi uporać się z nową sytuacją. Powieść Vesaasa była pretekstem do rozmowy o naszych największych pragnieniach i lękach, oczekiwaniach względem dorosłych, potrzebie intymności, autonomii i zaufania.

631

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]