Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

05.07.2021
Czyta się kilka minut
29 czerwca – 5 lipca
M

MYŚLIWSKI LAUREATEM

Wiesław Myśliwski odebrał Nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Jana Parandowskiego. Rozmowa z pisarzem oraz laudacje wygłoszone przez Wojciecha Bonowicza, Iwonę Smolkę i Małgorzatę Szczurek dostępne są na facebookowych profilach organizatorów oraz kanale YouTube PEN Clubu. Pierwszym laureatem przyznawanej od 1988 r. nagrody był Jerzy Turowicz.

LWY HOLLAND

Nagrodę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za całokształt twórczości otrzyma w tym roku Agnieszka Holland. Reżyserka i scenarzystka odbierze statuetkę Platynowych Lwów 25 września podczas finałowej gali 46. FPFF. Holland to laureatka trzech Złotych Lwów za filmy: „Gorączka”, „W ciemności” i „Obywatel Jones”.

GRY WOJENNE

Łódzkie studio Play of Battle oraz stołeczne Noobz from Poland pracują nad realistyczną grą wojenną dla ekspertów i analityków z ośrodków wojskowych. W projektowaniu rozgrywek udział biorą m.in. gen. Waldemar Skrzypczak, historyk Norman Davies i politolog George Friedman. „Play of Battle” rozgrywa się w latach 2008-30 w Europie Środkowo-Wschodniej i przedstawia najbardziej prawdopodobny rozwój relacji międzynarodowych w realiach współczesnych konfliktów zbrojnych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]