Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

21.06.2021
Czyta się kilka minut
15–21 czerwca
B

BESTIE W CANNES

Do 74. festiwalu filmowego w Cannes zakwalifikowała się sześciominutowa animacja „Bestie wokół nas” Natalii Durszewicz, studentki Szkoły Filmowej w Łodzi. To osadzona w surrealistycznej przestrzeni opowieść, w której odwracają się role ofiar i drapieżników. Laureaci konkursu Cinéfondation zostaną ogłoszeni 15 lipca.

KSIĄŻKI W WARSZAWIE

Po raz 14. przyznano Nagrody Literackie m.st. Warszawy. W kategorii proza wyróżniono „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej, za najciekawszy tomik poezji uznano „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka, a wśród książek dla dzieci zwyciężyło „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Tytuł Warszawskiej Twórczyni przyznano Joannie Rudniańskiej, a najlepszą książką o Warszawie okazało się „Najlepsze miasto świata” Grzegorza Piątka.

LALKI W BIAŁYMSTOKU

Ponad 20 spektakli 15 teatralnych grup z kraju i świata zobaczymy podczas rozpoczynającego się właśnie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek dla Dorosłych „Metamorfozy Lalek” w Białymstoku. Spektakle będą odbywały się we wszystkie weekendy czerwca, lipca i września.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]