Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
22 – 28 czerwca
GRAN TEATRE DEL LICEU / MATERIAŁY PRASOWE
D

Dystopie w kinie

Agnieszka Smoczyńska wyreżyseruje dystopijny kryminał „Hot Spot”. Autorem scenariusza jest Robert Bolesto, z którym reżyserka współpracowała już przy „Córkach dancingu”. Wcześniej do kin trafi jednak dreszczowiec Smoczyńskiej „Silent Twins” z Letitią Wright – zdjęcia ruszają jesienią. Nad pierwszym anglojęzycznym filmem pracuje także twórca „Bożego Ciała” Jan Komasa. „Anniversary” to dystopijna historia „społecznego wirusa”.

Kwiaty w operze

Dokładnie 2292 rośliny doniczkowe wysłuchały „Chryzantem” Pucciniego w barcelońskim Gran Teatre del Liceu. Koncert z inicjatywy artysty konceptualnego Eugenia Ampudii odbył się chwilę po zakończeniu stanu wyjątkowego w Hiszpanii. Tak dziękowano zieleni za niesienie ukojenia w trakcie pandemii. Po koncercie widownia została przekazana szpitalom.

Nagrody w poezji

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt pracy twórczej. Kapituła dokonała także wyboru pięciu tomików, które powalczą w kategorii „Książka roku” (wśród nich „Dziecko z darów” naszej autorki Justyny Bargielskiej, gratulujemy!), oraz trzech, których autorzy ubiegać się będą o Silesiusa za najlepszy debiut. Laureatów poznamy jesienią.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]