Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

06.02.2018
Czyta się kilka minut
30 I – 5 II
JUSTYNA ROJEK / EAST NEWS
Z

ZMARŁ WOJCIECH POKORA

Wybitny aktor komediowy i kabaretowy miał 83 lata.

MIESZKANIE TADEUSZA KONWICKIEGO

Wystawione na sprzedaż, zostało ostatecznie zakupione przez Instytut Książki. Będzie służyło programom rezydencjalnym. Pisarz zmarł w 2015 r.

NAGRODY IM. KSIĘDZA STANISŁAWA MUSIAŁA

Są przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. W tym roku nagrodzony został ks. Michał Czajkowski, jeden z inicjatorów dialogu katolicko-żydowskiego w Polsce, a za działalność społeczną – Urszula Antosz- -Rekucka, katechetka z Mszany Dolnej. Nagrodę ustanowił Klub Chrześcijan i Żydów „Przymierze”. Jej fundatorami są Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie.

CZYTAJ WIĘCEJ O 10. EDYCJI NAGRODY IM. KS. MUSIAŁA I TEGOROCZNYCH LAUREATACH >>>

KUŹMIŃSCY NAGRODZENI

W konkursie organizowanym przez serwis granice.pl na najlepszą książkę roku, nagrodą główną została uhonorowana powieść „Kamień” Małgorzaty i Michała Kuźmińskich (Wydawnictwo Dolnośląskie). „Nagradzamy tę książkę, bo to po pierwsze rasowy kryminał. Nienagannie skonstruowany, ze świetnie poprowadzoną fabułą i sprawnie budowanym napięciem. Ale – co może ważniejsze – to także wnikliwe studium obcości, to historia pokazująca nasz – często nieuzasadniony – strach przed tym, co nieznane. I jego dramatyczne konsekwencje” – pisze w uzasadnieniu jury. Autorom gratulujemy!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]