Książki w Tygodniku

Serwis specjalny

Książki w Tygodniku

Literatura faktu i eseje, poezja i proza. Recenzje nowości wydawniczych i rozmowy z twórcami. Piszą dla nas: Wojciech Bonowicz, Olga DrendaHanna KrallDorota MasłowskaJacek PodsiadłoAndrzej Stasiuk, Tomasz Stawiszyński. Co środę najlepsza literatura!

Portrety

Zeruya Shalev / GAWRISCH / ULLSTEIN BILD / GETTY IMAGES
Zeruya Shalev: Premier Nataniahu uprawia rodzaj przemocy domowej. Karze swoje państwo za samą podejrzliwość wobec niego.
W połowie jestem ze wsi. A może w trzech czwartych. Jak my wszyscy. Czytając o surowym życiu naszych babek i prababek, przyglądamy się sobie.
Fragment ilustracji z albumu „Spotkanie po latach”, Reprodukcja dzięki uprzejmości autora i Wydawnictwa Literackiego /
Na spotkaniu autorskim spytano Sieńczyka, skąd wziął pomysł na opowieść o człowieku, który dla złagodzenia cierpienia kociąt chodził wokół nich, by pchły przeskoczyły na jego łydki. Tak, to był sam Sieńczyk.

Lektor poleca

W drewnianej skrzyni
Jest też Mrożek-prozaik i Mrożek-rysownik, co w zgrabnym połączeniu przypomina ta jubileuszowa książeczka.
Davos na Sycylii
Gesualdo Bufalino, nieznany u nas dotąd pisarz włoski, Sycylijczyk, wykorzystał w tej powieści swoje doświadczenia z lata 1946.
 /
O książce Mikołaja Grynberga "Jezus umarł w Polsce": opowieści o buncie nielicznych, ich odwadze, determinacji – i ostatecznie często bezradności, bezsilnej furii.

Dodatki tematyczne

Artykuły na ten temat