Reklama

Ksiądz Adam Boniecki doktorem honoris causa

Ksiądz Adam Boniecki doktorem honoris causa

20.02.2018
Czyta się kilka minut
19 lutego senat Uniwersytetu Łódzkiego zdecydował o nadaniu tytułu doktora honoris causa ks. Adamowi Bonieckiemu, redaktorowi seniorowi „Tygodnika Powszechnego”.
Ks. Adam Boniecki. Fot. Maciej Zienkiewicz dla „Tygodnika Powszechnego”
Ks. Adam Boniecki Fot. Maciej Zienkiewicz
Z

Za życiową postawę i charyzmę zjednującą sympatię, za mądrość i zatroskanie o sprawy ojczyzny i rodaków, za tolerancję i chrześcijańską pokorę w ocenach bliźnich, a przede wszystkim za pozytywistyczny trud szerzenia systemu wartości, w którym naczelne miejsce zajmuje człowiek, także ten niedoskonały, ksiądz Adam Boniecki MIC w pełni zasługuje na godność doktora honoris causa, którą Uniwersytet Łódzki zamierza mu przyznać – napisała w recenzji prof. Maria Libiszowska-Żółtowska z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Księdza Adama Bonieckiego rozważania o wierze i Kościele mają specyficzny charakter. Zawsze powiązane są z problemami społecznymi, z troską o zwykłego człowieka, który czuje się związany z Kościołem i jednocześnie zagubiony – dodała prof. Grażyna Habrajska z Uniwersytetu Łódzkiego, także recenzująca doktorat.

Promotorem doktoratu honoris causa księdza Adama Bonieckiego będzie Pani Profesor Barbara Bogołębska z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Wypowiedzi recenzentów przytaczamy za stroną internetową Uniwersytetu Łódzkiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

zasłużyłeś Ojcze, jak mało kto!

O tak dostałeś kochany Ojcze to co już dawno Ci się należało.Twoja Dobroć i Mądrość promieniuje.SUM SUM CORDA Basia M=J-Myszkowska Kraków

to wielka radosc dla OJCA i jego czytelnikow. To tez zadosc dla Polskiego Kosciola ,choc nie wiem czy przelozonego Ojca osobiscie bowiem drugie nalozone milczenie chyba nadal obowiazuje,ale mysle ze szybko juz zostanie zdjete. Jeszcze raz gratuluje .

Sedeczne Gratulacje!!!!!

Gratulacje. Nadal wytrwałości życzę.

to wyróżnienie nie tyle o ks. AB, co o senacie Uniwersytetu Łódzkiego nam wiele mówi - wyrazy uznania dla księdza doktora, ale i dla profesorów UŁ

Gratulacje dla Ks. Bonieckiego, ktory zasluguje na co najmniej kilka doktoratow honorowych. Szkoda tylko, ze krakowskie osrodki naukowe tego nie dostrzegaja.

Człowiek wcale nie zabiega a tutaj taaaaaka niespodzianka :) Pozdrawiam serdecznie Czcigodnego Księdza Doktora :)

Serdecznie gratuluję tego wyróżnienia. Życzę księdzu Adamowi Bonieckiemu wielu łask Bożych.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]