Reklama

Ks. Natanek tworzy sektę? "Od lat budził zgrozę"

Ks. Natanek tworzy sektę? "Od lat budził zgrozę"

27.07.2011
Czyta się kilka minut
Kardynał Stanisław Dziwisz suspendował ks. Piotra Natanka z Grzechyni. Ten, w odpowiedzi, publicznie wypowiedział biskupowi posłuszeństwo. Czy oznacza to, że kontrowersyjny duchowny próbuje tworzyć zręby sekty?. "Ks. Natanek od lat budził zgrozę m.in. poglądami o królowaniu Jezusa Chrystusa opartymi na prywatnych objawieniach oraz inspirowanych doktrynami sekt eschatologicznych" - pisze na łamach "Tygodnika Powszechnego" Tomasz Ponikło.
N

Na księdza Natanka została nałożona kara suspensy. Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego taki ksiądz ma zakaz sprawowania wszelkich czynności kapłańskich i wykonywania władzy związanej z obowiązkami duszpasterza.

"Jednak ks. Natanek już następnego dnia oraz w niedzielę w pustelni w Grzechyni odprawił - nieważne, bo sprawowane niegodnie - Msze. Podczas liturgii publicznie i wprost wypowiedział posłuszeństwo biskupowi. Nie tylko nie podjął możliwych starań o cofnięcie kary, ale wybrał drogę, na której z punktu widzenia Kościoła kolejnym krokiem może być przeniesienie do stanu świeckiego - czytamy w "Tygodniku Powszechnym".

"Szkoda farby drukarskiej, żeby powtarzać te pomówienia, napiszmy krótko, żeby mieć wyobrażenie o retoryce ks. Natanka: pierwszy hierarcha jest ni mniej, ni więcej jak tylko ukrytym masonem, drugi zaś cierpi męki w piekle...

2574

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]