Reklama

Kronika wypadków politycznych

Kronika wypadków politycznych

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Teatr Pożar w Burdelu więcej wam powie o Polsce niż wszystkie gazety razem wzięte. Odradza się inteligencki kabaret.
Andrzej Konopka, czyli Burdeltata, otwiera kolejny spektakl. Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska / Pożar w Burdelu
J

Jak co roku, cofniemy się w czasie do 1989 roku – zaczyna Andrzej Konopka, wodzirej teatralnej trupy, czyli Burdeltata. – Zadamy pytanie o plan Balcerowicza, brunatną falę, dobrą zmianę w polskim serialu. Przed wami wieczór magii i ściemy, będą endecy, będą syreny.

Odsłania się żelazna kurtyna. Przedstawienie się zaczyna!”. Warszawska grupa teatralno-kabaretowa Pożar w Burdelu zaczyna 30. odcinek. Wystąpią stali bohaterowie z Burdeltrupy oraz gościnnie: wieżowiec Warsaw Spire, Dzika Reprywatyzacja, Agora, Lech Wałęsa, Bolek i Bolesław Chrobry. Będzie dialog Ziemkiewicza z Dmowskim, a nawet spowiedź Balcero i Ruchadło Leśne. Zwolniony za wypowiadanie się na każdy temat profesor PAN Maks Hardkor odnajdzie się w Kampinosie, gdzie założył laboratorium badań nad historią żywą, aby wszczepić DNA przeszłości w teraźniejszość, tworząc zmutowaną ZombiePolskę. Jak zwykle korowód postaci...

17799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]