Reklama

Ładowanie...

Królowa Słońce. Joan Collins kończy właśnie 90 lat

13.05.2023
Czyta się kilka minut
Joan Collins jest diwą moszczącą się w łożu z odpadków popkultury. Ale w tej pośledniej jakości pościeli ona sama jaśnieje niedościgłym blaskiem.
Joan Collins w swoim apartamencie w Hollywood. Marzec 2015 r. / EDDIE SANDERSON / GETTY IMAGES
W

W listopadzie 1981 r. narodził się demon. Średnio popularna wówczas opera mydlana „Dynastia” powróciła z drugim sezonem. Po czołówce, stanowiącej zestaw standardowych pocztówek z Denver w Kolorado, widzowie trafiali na salę sądową, gdzie pierwszą przesłuchiwaną była Brytyjka w białym kapeluszu z szerokim rondem i czarną woalką. Oto Alexis w wykonaniu Joan Collins: arcymodliszka o ciętym języku, pogardliwym spojrzeniu i nienagannym stylu. Kreacja aktorki była tak charyzmatyczna, a jej rola tak soczysta, że „Dynastia” poszybowała w górę w rankingach oglądalności, stając się jednym z najpopularniejszych seriali wszech czasów.

Joan Collins kończy właśnie 90 lat. Co przez te wszystkie dekady robiła aktorka, która do dzisiaj uosabia postać zepsutej, nienawistnej, perfidnej, ale jednocześnie nieskończenie fascynującej kobiety?

Diwy i drapieżcy

W 2015 r. Collins...

14196

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]