Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

30.05.2016
Czyta się kilka minut
23 – 29 maja

JAK NAMI RZĄDZĄ
55 proc. badanych przez TNS Polska źle ocenia pracę rządu (dobrze – 34 proc.). Według 47 proc. pytanych Andrzej Duda źle wypełnia obowiązki głowy państwa (zdaniem 43 proc. – dobrze). Pracę premier Beaty Szydło źle ocenia 49 proc. (dobrze – 40 proc.).

CZYJ ROTMISTRZ
W Łodzi odbył się, zorganizowany m.in. przez ONR, marsz pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Wnuczka bohatera, Beata Pilecka-Różycka, zaprotestowała przeciwko zawłaszczaniu pamięci o nim przez środowiska radykalne. „Witold nie dzielił ludzi ze względu na światopogląd i wyznanie” – przypomniała w liście wysłanym do Komitetu Obrony Demokracji.

MARSZE WOLNOŚCI
KOD zapowiedział kolejne demonstracje w kilkudziesięciu miastach, tym razem z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca. W warszawskim marszu Wszyscy dla Wolności udział zapowiedzieli b. prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

STAROŚĆ NIE RADOŚĆ
Potrącony przez samochód 84-letni mężczyzna otrzymał 10 tys. zł odszkodowania za trwałą utratę sprawności – żądał 50 tys., ale sąd w Sosnowcu uznał, że tyle mu się nie należy z racji wieku: „Intensywność cierpień z powodu kalectwa jest większa u człowieka młodego, skazanego na rezygnację z radości życia, jaką daje zdrowie, możliwość pracy i rozwoju osobistego” – brzmi fragment uzasadnienia.

BOMBOWY WEEKEND
Kilkanaście fałszywych alarmów bombowych w wielu miastach Polski: ewakuowano galerie handlowe i redakcje. Eksperci są przekonani, że to efekt długiego weekendu, podczas którego uczniowie nie chodzili do szkoły.

INNA PIŁKA
Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce zdobyli klubowe mistrzostwo Europy, pokonując w finale Ligi Mistrzów węgierski MVM Veszprem 39:38. O sukcesie zdecydowała dogrywka i karne, wcześniej polska drużyna zdążyła odrobić dziewięciobramkową stratę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]