Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.05.2015
Czyta się kilka minut
19 – 25 maja
Fot. Domena Publiczna
C

CO JEDZĄ DZIECI
Co piąty uczeń w Polsce ma nadwagę lub jest otyły – wynika z danych Instytutu Żywności i Żywienia. Dzieci tyją, bo ograniczają aktywność fizyczną i źle się odżywiają, a w ich diecie dominują produkty wysokokaloryczne, w tym słodycze i słodkie napoje.
ŚMIERĆ GENERAŁA: NOWA WERSJA
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Igorowi Ł., ps. „Patyk”, który w 1998 r. miał zastrzelić komendanta głównego policji Marka Papałę. Wedle nowej wersji przyjętej przez śledczych generał zginął nie z rąk mafii, ale złodzieja samochodów, który chciał ukraść jego daewoo espero.
UWAŻAJ, JAK JEDZIESZ
454 prawa jazdy zatrzymała policja od poniedziałku do niedzieli, w pierwszym tygodniu po wejściu w życie zaostrzonych przepisów o ruchu drogowym. 447 przypadków dotyczy przekroczenia prędkości, 7 – nadmiaru pasażerów.
GRY POLAKÓW
Z raportu Polish Gamers Research, cytowanego przez „Puls Biznesu”, wynika, że po gry elektroniczne sięga aż 72 proc. Polaków w wieku powyżej 15 lat. 53 proc. graczy to kobiety, 40 proc. badanych używa do rozgrywek smartfonów i tabletów.
PRZEPROSINY
Po pięciu latach sądowej batalii reżyser Andrzej Żuławski i wydawca jego książki „Nocnik” muszą przeprosić aktorkę Weronikę Rosati i wypłacić jej 100 tys. zł zadośćuczynienia, bo w fikcyjnej bohaterce książki można ją łatwo zidentyfikować.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]