Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.02.2015
Czyta się kilka minut
17 – 23 lutego
Fot. Jan Niedziałek / PAP
W

WYPADKI W TATRACH
Lawina przysypała cztery kobiety, które uczestniczyły w tatrzańskim kursie jaskiniowym. Dwie z nich nie odniosły poważnych obrażeń, trzecia trafiła w stanie ciężkim do szpitala, czwartej nie udało się uratować. W weekend zaginęła też dwójka turystów, którzy nie dotarli do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Choć w Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopnień zagrożenia lawinowego, TOPR ostrzega przed wycieczkami na stromych i średnio stromych trasach.
REWOLUCJA ZA KRATAMI
Rząd przyjął nowelizację kodeksu karnego, która ma skłonić sądy do orzekania kar bez zawieszenia, ale też częściej bez pozbawiania wolności. Więcej ma być grzywien, które w innych krajach stanowią większość, a w Polsce tylko 20 proc. orzekanych kar. Zmiany mają zmniejszyć kolejki do przeludnionych więzień.
PREMIER NIE CHCE NAGRODY
„To tak, jakby przyjąć wyróżnienie od jakiegoś brukowca” – powiedział „Gazecie Wyborczej” informator z otoczenia Ewy Kopacz, uzasadniając odmowę przyjęcia przez premier Nagrody Roku Tygodnika „Wprost”. Wydawca tygodnika Michał Lisiecki twierdzi, że gazeta nie planowała przyznawać lauru Ewie Kopacz, zaś pismo, które wysłano do kancelarii premier, „to był ogólny list z zapytaniem o pewne sprawy związane z nagrodą”.
KANDYDATKA CHCE DO I LIGI
Tomasz Kalita, rzecznik sztabu wyborczego Magdaleny Ogórek, poinformował, że podczas pobytu w Madrycie kandydatka SLD na prezydenta odbyła „szereg dwustronnych spotkań z liderami partii i ważnymi europejskimi politykami”. „Magdalena Ogórek weszła do europejskiej pierwszej ligi” – powiedział rzecznik o kandydatce, która nie zdecydowała się jeszcze na wystąpienia w mediach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]