Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

12.07.2021
Czyta się kilka minut
6–12 lipca
K

KLIMAT

Ulewy, burze, grad, podtopienia i zalania to słowa-klucze pierwszych dni lipca: ocieplenie klimatu w praktyce wiąże się z interwencjami straży pożarnej, przerwami w dostawie prądu i korkami w sparaliżowanych po przejściu nawałnicy miastach.

MIŁOŚĆ

Są wszakże tacy, którym niestraszne nawałnice. „Panie ministrze, ci, którzy może nie kochają Polski i Boga, będą wszystko robić, żeby pana zniechęcić. Niech się pan nigdy nie zniechęca, nigdy się nie podda” — mówił do Przemysława Czarnka o. Tadeusz Rydzyk podczas 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, dodając, że mamy do czynienia z „najlepszym ministrem edukacji i nauki po wojnie”.

PAMIĘĆ

Najlepszy minister edukacji i nauki nie pojechał, rzecz prosta, na 80. rocznicę obchodów pogromu w Jedwabnem: najwyższym rangą urzędnikiem, który wziął udział w skromnej uroczystości, był odchodzący rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

WIĘKSZOŚĆ

Nieznany dotąd szerzej poseł Arkadiusz Czartoryski (na zdjęciu z Adamem Bielanem) stał się nieco bardziej znany: sam prezes Jarosław Kaczyński poinformował o jego powrocie na łono macierzystej partii (po kilku tygodniach spędzonych poza klubem PiS), dzięki czemu rządzące ugrupowanie znów ma większość w Sejmie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]