Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

05.07.2021
Czyta się kilka minut
29 czerwca – 5 lipca
FOT. JACEK DOMIŃSKI / REPORTER
L

LOT PREZYDENTA

Coraz więcej mamy powrotów. „Dziennik Gazeta Prawna” podsumował np. loty najważniejszych osób w państwie, odbywanych w misjach oficjalnych, o tzw. statusie HEAD. Okazuje się, że niemal jedna czwarta z nich to organizowane z okazji weekendu wyprawy na trasie Warszawa–Kraków z prezydentem Dudą na pokładzie.

WYBÓR PARTII

W kategoriach powrotu możemy też mówić o wyborze Jarosława Kaczyńskiego na funkcję prezesa PiS (w głosowaniu delegatów na kongres partii uzyskał 1245 głosów za, 18 delegatów było przeciw, 5 osób się wstrzymało) – choć lider ugrupowania zadeklarował, że to jego ostatnia kadencja, a w gronie wiceprzewodniczących znalazł się Mateusz Morawiecki.

ZMARTWIENIE URZĘDNIKÓW

Wracają też maile z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka – w ostatniej fali wyciekającej do mediów korespondencji urzędnicy martwią się sposobem, w jakim podczas kampanii prezydenckiej grano tematem LGBT.

KOMPROMIS POSŁÓW

Do Sejmu wróciła kandydatura prof. Marcina Wiącka na rzecznika praw obywatelskich: wiele wskazuje na to, że za szóstym podejściem uda się wybrać nowego RPO, bo wsparcia prawnikowi wskazanemu przez PSL i popartemu przez opozycję zdecydowało się udzielić PiS.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]