Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.03.2021
Czyta się kilka minut
16–22 marca
Monika Pawłowska / FOT. JACEK DOMIŃSKI / REPORTER
T

TRANSFERY

Europoseł Leszek Miller poinformował, że nie zamierza zasilać szeregów Nowej Lewicy (powstałej z połączenia SLD i Wiosny), choć nie posunął się tak daleko, jak posłanka Wiosny Monika Pawłowska (na zdjęciu), która wstąpiła do Porozumienia Jarosława Gowina. Tomasz Zimoch z KO stał się kolejnym parlamentarzystą ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

EMOCJE

À propos ruchów: lider PO Borys Budka zdystansował się od zapowiadanego po wyborach prezydenckich tworzenia ruchu społecznego przez Rafała Trzaskowskiego: „To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się tłumaczyć” – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

UMIEJĘTNOŚCI

À propos tłumaczeń: „Premier Morawiecki ma dużą umiejętność przekonywania kierownictwa PiS do polityki, która jednak rozmija się z naszym programem” – ocenił działania przełożonego minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla „Sieci”.

PRZEKONYWANIE

À propos umiejętności przekonywania: rządowa propaganda twierdzi, że udział Roberta Lewandowskiego w zbliżającym się meczu Polska–Anglia jest możliwy dzięki telefonowi premiera Morawieckiego do kanclerz Merkel, choć tak naprawdę jest to efekt zniesienia przez Niemców kwarantanny dla podróżujących z Anglii.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]