Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.01.2021
Czyta się kilka minut
19–25 stycznia
Paulo Sousa / FOT. CARLO BRESSAN / ABACA / EAST NEWS
G

GŁOS

Sejm wybrał na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich Piotra Wawrzyka, obecnego wiceministra spraw zagranicznych i posła PiS. Decyzję izby niższej w tym samego zainteresowanego, który głosował na siebie – musi zaakceptować Senat, co wydaje się jednak mało prawdopodobne.

ODGŁOS

Koleżanka Wawrzyka z izby niższej, reprezentująca lewicę Małgorzata Prokop- -Paczkowska, na wieść o rzezi chrześcijan dokonanej przez armię rządową w etiopskim Aksum, zapytała: „Po co Kościół katolicki tam się wpakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń?”. Władze jej klubu zapewniły, że komentarz nie odzwierciedla poglądów lewicy.

POGŁOS

W Warszawie, przy zdecydowanie niższej frekwencji niż jesienią, odbyła się kolejna manifestacja w ramach Strajku Kobiet: wzięło w niej udział kilkaset osób, z czego kilkanaście zatrzymała policja.

WYGŁOS

Niespodziewanie – w listopadzie prezes PZPN Zbigniew Boniek mówił, że jest za późno na zmiany, a dotychczasowy selekcjoner zrealizował wszystkie cele – piłkarska reprezentacja Polski dostała nowego trenera. Miejsce Jerzego Brzęczka zajął Portugalczyk Paulo Sousa, pracujący ostatnio (bez sukcesów) z klubami w Chinach i we Francji.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]