Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.11.2017
Czyta się kilka minut
13 – 19 listopada
N

Nie śpią

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w UE, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał na Twitterze Donald Tusk. „Jako przewodniczący RE nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę” – odparła Beata Szydło.

Kilkanaście sekund szczerości

„Jeśli będzie wobec uczciwych oficerów stosować takie ubeckie metody jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko” – powiedział Andrzej Duda, pytany o konflikt z Antonim Macierewiczem podczas prywatnej rozmowy, której nagranie trafiło do sieci pod tytułem „Kilkanaście sekund szczerości prezydenta Andrzeja Dudy na temat relacji z ministrem obrony”. Chodzi o odebranie prawa dostępu do informacji niejawnych generałowi, który w prezydenckim BBN kontroluje prace MON.

Kwestia serca

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to kwestia stosunku do zwierząt, kwestia serca i litości wobec nich; to droga do prawdziwej europeizacji – powiedział Jarosław Kaczyński w wypowiedzi dla fundacji VIVA, a część prawicowych publicystów wyraziła ubolewanie, że prezes PiS realizuje „lewicową agendę”.

Kto jest faszystą

„Serce nie sługa” – powiedział jeden z przywódców Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak na pytanie tabloidu, czy mógłby zakochać się w osobie czarnoskórej. „Nie jesteśmy w stanie przewidzieć takich rzeczy” – dodał. My jeszcze niedawno nie bylibyśmy w stanie przewidzieć pojawienia się na okładce tygodnika „Sieci Prawdy” dr Magdaleny Ogórek dzierżącej w zaciśniętej pięści białoczerwoną flagę i pytającej dramatycznie „Mnie też nazwiecie faszystką?”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]