Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

23.06.2014
Czyta się kilka minut
15 – 22 czerwca
B

BOŻE CIAŁO
Ulicami polskich miast przeszły procesje z okazji święta Bożego Ciała. Bp Grzegorz Ryś uczulił duchownych, że podać komuś Eucharystię oznacza: najpierw w nią i jej uwierzyć, a dopiero potem przekazywać ją dalej. „Dzisiaj ludzie są głodni, ale nie rozumieją natury swego głodu – nie rozumieją tego, że najgłębiej w sercu głodni są Boga”.
GŁÓD W MALI
Około 500 tys. dzieci poniżej 5. roku życia w Mali cierpi na niedożywienie. Ordynariusz diecezji Mopti bp Georges Fonghoro opowiada, że do jego domu, jak i do misji katolickich przychodzą ludzie proszący o jedzenie.
WATYKAN O RODZINIE
W czwartek 26 czerwca w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zostanie zaprezentowany dokument roboczy III Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu Biskupów, który będzie obradował w dniach 5-19 października br. w Watykanie na...

1710

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]