Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

12.07.2021
Czyta się kilka minut
6–12 lipca
P

POSTĘPOWANIE

Rzecznik dyscyplinarny KUL skierował wniosek do uczelnianej komisji dyscyplinarnej o wszczęcie postępowania wobec ks. Alfreda Wierzbickiego. Wcześniej uczelnia informowała, że chodzi o ocenę tych wypowiedzi filozofa, które „odnoszą się do nauczania Kościoła i oficjalnego stanowiska KEP w kwestii LGBT”.

PROTEST

„Nie zgadzamy się na taki niecywilizowany sposób manifestowania poglądów, który urąga czci ofiar Zagłady – czytamy w proteście Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze” wobec niedawnej prowokacji Młodzieży Wszechpolskiej pod ambasadą Izraela. – Od symbolicznych aktów agresji i wyrzucania gruzu na chodnik już tylko niewielki krok do rzucania kamieniami w okna i w ludzi”.

PRZYKAZANIE

„Pijani kierowcy wiozą śmierć” – powiedział krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura. „Zagrożenie życia i zdrowia powodowane przez stan nietrzeźwości i siadanie za kierownicą to łamanie piątego przykazania” – przypomniał i zaznaczył, że zgadza się ze słowami premiera, iż jazda pod wpływem alkoholu to potencjalne morderstwo.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]