Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

05.07.2021
Czyta się kilka minut
29 czerwca – 5 lipca
L

LIST OD PAPIEŻA

Boży „styl” zawiera trzy elementy: bliskość, współczucie i czułość – „myśląc o twojej pracy duszpasterskiej, widzę, że nieustannie starasz się naśladować ten styl Boga” – napisał Franciszek w liście do amerykańskiego jezuity ks. Jamesa Martina, który wspiera duszpastersko społeczności LGBT, za co jest ostro krytykowany przez środowiska konserwatywne.

PAPIEŻ OPEROWANY

U Franciszka zdiagnozowano objawowe zwężenie uchyłka jelita grubego domagające się interwencji chirurgicznej. Zaplanowany zabieg laparoskopowy pod znieczuleniem ogólnym przeprowadził 4 lipca ordynator Oddziału Chirurgii Układu Pokarmowego Polikliniki Gemelli prof. Sergio Alfieri. Komunikat głosił, że 84-letni pacjent „zniósł dobrze operację”. Rutynowo pobrano próbki tkanki jelita.

KIEROWCA PAPIEŻA

„Jest on jednym z tych ludzi, którzy rozwijają Kościół swoją pracą, swoją życzliwością i swoją modlitwą. Dziękuję mu bardzo i jednocześnie przy tej okazji dziękuję wszystkim świeckim, którzy pracują z nami w Watykanie” – powiedział Franciszek podczas audiencji ogólnej o swoim kierowcy Renzo Cecim, który przeszedł na emeryturę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]