Reklama

Koniec obozu imigrantów w Calais

Koniec obozu imigrantów w Calais

24.10.2016
Czyta się kilka minut
To koniec obozu imigrantów w Calais – 24 października rozpoczęła się jego likwidacja.
Fot. Philippe Wojazer / REUTERS / FORUM
P

Ponad 8 tys. osób pochodzących głównie z Rogu Afryki, Iraku i Afganistanu, po uprzednim zarejestrowaniu (na zdjęciu), miało zostać przewiezionych do ośrodków dla azylantów w różnych częściach Francji. Zamknięcie obozu relacjonowały na żywo m.in. media w Wielkiej Brytanii. Podsycany przez zwolenników Brexitu strach przed imigrantami, których symbolem było właśnie Calais, przyczynił się po drugiej stronie La Manche do wyniku czerwcowego referendum. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]