Reklama

Konie wolą uległych

Konie wolą uległych

26.03.2018
Czyta się kilka minut
Donosi Amy Victoria Smith ze współpracowniczkami na łamach „Animal Cognition”.
ISTOCK / GETTY IMAGES
W

W eksperymencie badaczki z uniwersytetów Sussex i Portsmouth sprawdzały, do której z nieznanych wcześniej dwóch osób – przyjmującej postawę dominującą (uniesiona klatka piersiowa, nogi i ramiona wyprostowane) czy uległą (pozycja zgarbiona, nogi ugięte, ręce przy ciele) – spontanicznie podchodzić będą konie. Badania nie wyjaśniły jednak, z czego dokładnie wynika preferencja zwierząt wobec osób przyjmujących postawę uległą. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]