Reklama

Koncert muzyki chrześcijańskiej

Koncert muzyki chrześcijańskiej

24.06.2019
Czyta się kilka minut
50 tys. osób modliło się i bawiło 20 czerwca w Parku Sybiraków w Rzeszowie na 17. koncercie muzyki chrześcijańskiej „Jednego serca, jednego Ducha”.
PATRYK OGORZAŁEK / AGENCJA GAZETA
W

Wykonano około 30 piosenek i pieśni religijnych, a wśród dwustu muzyków i wykonawców znalazły się gwiazdy muzyki chrześcijańskiej, m.in. Magda Anioł, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał, Krzysztof Antkowiak i Andrzej Lampert. Całość aranżował Marcin Pospieszalski, a koncert poprowadził jego pomysłodawca, niegdyś perkusista Skaldów – Jan Budziaszek. Co roku wydarzenie gromadzi coraz więcej osób – na pierwszy koncert przybyło z całej Polski 8 tys. osób, rok temu było ich już 40 tys. „Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej się bawić i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie”, opisują cel koncertu jego organizatorzy. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]