Reklama

Kolejny dodatek z cyklu „WŁAŚNIE POLSKA”

Kolejny dodatek z cyklu „WŁAŚNIE POLSKA”

17.08.2015
Czyta się kilka minut
W kolejnym „Tygodniku Powszechnym” publikujemy drugi dodatek z cyklu „Właśnie Polska”, noszący tytuł „Nam się udało!”.
P

Po 1989 r. Polska przeszła transformację gospodarczą i ustrojową. Dziś staramy się pełnić rolę nauczyciela Europy Wschodniej. Które z polskich doświadczeń można z sukcesem przeszczepić na Wschodzie?

Mirosław Skórka, dyrektor programu Study Tours to Poland, w wywiadzie udzielonym „TP” opowiada, kto w ramach wizyt studyjnych przyjeżdża do Polski. Czego Polska nauczyła przedstawicieli lokalnych samorządów, administracji rządowej i studentów? Jak po wizycie w Polsce zmienia się ich obraz świata?

Zbigniew Rokita w reportażu o projektach realizowanych przez polskie organizacje pozarządowe opisuje, w jaki sposób w ostatnim czasie Polska pomogła Ukrainie. Dzięki projektom realizowanym w ramach polskiej pomocy rozwojowej dokonują się zmiany w miejscach, o których rzadko wspomina się w prasie: od zakładów poprawczych i domów dziecka po ukraińskie dziennikarstwo.

Głosy publicystów z Europy Wschodniej, m.in. z Mołdawii, Ukrainy, Białorusi, Armenii – czego Polska nas nauczyła? Jak się zmieniamy?

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]