Reklama

Kluby „Tygodnika” zapraszają

Kluby „Tygodnika” zapraszają

31.01.2016
Czyta się kilka minut
W

W GLIWICACH O KOŚCIELE W AMERYCE POŁUDNIOWEJ
Gliwicki Klub Tygodnika Powszechnego serdecznie zaprasza swoich członków i sympatyków na kolejne spotkanie otwarte, które odbędzie się w poniedziałek, 8 lutego o godz. 18.00. Temat spotkania to: „Kościół w Ameryce Południowej”, a gościem Klubu będzie o. Włodzimierz Wrona SVD (werbista), który przez 10 lat prowadził działalność misyjną w Ekwadorze. Miejsce spotkania – Dom Aktywnej Młodzieży przy ul. Barlickiego 5 w Gliwicach. Więcej informacji: gliwice@klubtygodnika.pl

POZNAŃ – SPOTKANIE „CZY GROZI NAM TOTALITARYZM?” 
We wtorek, 9 lutego w Poznaniu prof. Anna Wolf-Powęska i prof. Waldemar Łazuga dyskutować będą o sensie używania analogii historycznych we współczesnych dyskusjach i sporach politycznych. Nawet liczące się autorytety naszego życia publicznego dostrzegają w dzisiejszej sytuacji wewnętrznej Polski symptomy zagrożenia totalitaryzmem. Mnożą się wypowiedzi sugerujące podobieństwa, które jakoby występują między polityką i retoryką obecnie rządzących a stosowaną przez narodowych socjalistów w III Rzeszy. Czy takie analogie historyczne są dziś uprawnione? Czy faktycznie stoimy przed zagrożeniem totalitarnym? Spotkanie odbędzie się w Gazeta Cafe Poznań we wtorek, 9 lutego o godz.18.00. Więcej informacji: poznan@klubtygodnika.pl

W WARSZAWIE O DIALOGU CHRZEŚCIJAŃSKO-ŻYDOWSKIM
Warszawski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie „Kościół Polski w dialogu chrześcijańsko- żydowskim po Nostra aetate”, które odbędzie się  11 lutego o godz. 19:00 w siedzibie KIK w Warszawie, ul Freta 20/24A. Udział w rozmowie wezmą: Magdalena Czyż, rzecznik prasowy Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, redaktor naczelny kwartalnika spotkaniawdialogu.pl poświęconego dialogowi i relacjom chrześcijańsko - żydowskim, ks. Wojciech Lemański, prezbiter rzymskokatolicki diecezji warszawsko-praskiej,  wieloletni publicysta, organizator działań na rzecz upamiętnienia historii Żydów polskich, red. Jan Turnau, publicysta katolicki  i pisarz, inicjator działań na rzecz ekumenii. przez 31 lat redaktor działu religijnego miesięcznika „Więź”, dziennikarz Gazety Wyborczej, honorowy członek KIK.

BERLIN – CZY KAZANIA SĄ DO ZBAWIENIA KONIECZNIE POTRZEBNE? 
Czym jest kazanie, a czym homilia? Jakie znaczenie ma kazanie dla Kościoła i każdego chrześcijanina? Czy można osiągnąć świętość bez niego? Zapraszamy do dyskusji w środę, 10 lutego, o godzinie 19.00. Dominikanerkloster Sankt Paulus, Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]