Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Tajemnice, morderstwa i klątwa w Krakowie, jakiego nie znacie.

Sierpień roku 1945. Świat po katastrofie nie wie jeszcze, jaki będzie. Ale na pewno nie będzie już taki, jaki był. Do Krakowa – przystani przesiedlanych, mekki szabrowników i waluciarzy – wywiad amerykański wysyła Michaiła Mikołajewicza Romanowa – niegdyś najgorszego szpiega III Rzeszy obecnie na usługach Wuja Sama, oraz Andrzeja „Segala” Mewę – cichociemnego na dziejowym bezrobociu. Śladem tajemnicy sprzed wieków rusza także oraz jednooki major NKWD. I jest jeszcze ktoś – do miasta wyrusza też Awner Koen, bojownik palestyńskiej organizacji Szai, żeby szukać zemsty na konfidentach i szmalcownikach. I nie jest sam…

Tłem, choć to zbyt skromne określenie, jest tużpowojenny Kraków, jakiego chyba jeszcze nikt nie opisał…
Przegląd

W tym mieście spotkają się żydowski mściciel i upadły rosyjski książę. Błędny, cichociemny rycerz odnajdzie wybrankę z partyzantki. W przyszłość ich wszystkich zajrzy emerytowana spirytystka, a wskazówek udzieli znający każdą książkę Żyd-antykwariusz. Jest tu brawurowy wyścig z milicją na rowerach, tanie wino z dawnej fabryki Schindlera, zapomniany teatr Kazimierza – dawnej dzielnicy żydowskiej Krakowa, straceńczy atak na ubecki konwój i dawna miłość odnaleziona w samym środku pogromu.

Kto jest pionkiem, a kto rozgrywa gambit? Kto odkryje zagadkę klątwy wielkiego cesarza? Kto znajdzie drogę do domu? Czy klątwa istnieje? I czy istnieje jeszcze dom?

Tu każdy bohater jest nietuzinkowy, niejednoznaczny i budzi emocje. Jest człowiekiem z krwi i kości, a nie papierowym bohaterem.
Kurier Poranny

Wyd. Świat Książki, Warszawa 2011 r.