Reklama

Karkołomne pomysły

Karkołomne pomysły

17.12.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 50/12
M

Mogę zrozumieć milczenie rzetelnych naukowców, którzy nie mając dostępu do szczegółowych danych, nie chcą fantazjować „Prawd za rogiem”. Na przykład w stylu konstruowania hipotez, opierając się na fotografii niezidentyfikowanego i o nieznanym pochodzeniu niewielkiego fragmentu samolotu, bo takie coś po prostu kompromituje. Natomiast nie rozumiem tych, którzy decydują się ujawniać na konferencjach prasowych, a nie w czasopismach naukowych swoje karkołomne pomysły, w dodatku bez żadnych weryfikowalnych dowodów. Nawiasem mówiąc, pomysły od mgły poczynając, na wybuchu kończąc, są wzajemnie całkowicie sprzeczne, choć każdy z nich poparty „naukowym autorytetem”.

705

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]