Reklama

Kara za narażanie ludzi

Kara za narażanie ludzi

12.04.2021
Czyta się kilka minut
P

Procedurę kanoniczną usunięcia z urzędu wszczął arcybiskup Paryża Michel ­Aupetit wobec proboszcza parafii Saint-Eugène ­Sainte-Cécile. Powodem decyzji było nieprzestrzeganie zasad sanitarnych obowiązujących w walce z pandemią podczas Wigilii Paschalnej, która w tej parafii sprawowana była w rycie trydenckim. Na zamieszczonym na YouTube filmie widać kapłanów bez masek podających hostię bezpośrednio do ust. Wierni, z których wielu to osoby starsze, nie zachowują dystansu. Tuż po świętach diecezja paryska stwierdziła, że „jest zdumiona oczywistym nieprzestrzeganiem podstawowych instrukcji dotyczących dystansu i noszenia masek”, mimo regularnego ich przypominania.

Katolicki dziennik „La Croix” nazwał Saint-Eugène Sainte-Cécile „jedną z najbardziej tradycjonalistycznych parafii w Paryżu”. ©℗


CZYTAJ TAKŻE: Kościół wobec epidemii >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]