Reklama

Ładowanie...

Już w następnym wydaniu „Tygodnika”

Już w następnym wydaniu „Tygodnika”

07.09.2020
Czyta się kilka minut
drugi numer Magazynu Conrad
H

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu brzmi „Widzialne i niewidzialne”. Zaprosiliśmy grupę pisarek i pisarzy, z którymi będziemy rozmawiać o różnych wymiarach widzialności i niewidzialności – egzystencjalnym, społecznym, politycznym, ideologicznym. Jak to się dzieje, że jednostki lub grupy wypadają poza granice naszej percepcji? Co decyduje o tym, że pewnych obrazów i słów nie jesteśmy w stanie wymazać z pamięci i ze świadomości, tak jednostkowej, jak i zbiorowej?

W drugim numerze znajdą Państwo teksty o belgijskiej debiutantce Adeline Dieudonné, czeskiej prozaiczce Biance Bellovej, norweskim powieściopisarzu Royu Jacobsenie, turecko-brytyjskiej autorce Elif Şafak oraz rosyjskiej poetce i prozaiczce Marii Stiepanowej. Wydanie dopełni rozmowa z irlandzką eseistką Emilie Pine.

Zapraszamy do lektury!

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]