Reklama

Już w następnym wydaniu „Tygodnika”

Już w następnym wydaniu „Tygodnika”

07.09.2020
Czyta się kilka minut
drugi numer Magazynu Conrad
H

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu brzmi „Widzialne i niewidzialne”. Zaprosiliśmy grupę pisarek i pisarzy, z którymi będziemy rozmawiać o różnych wymiarach widzialności i niewidzialności – egzystencjalnym, społecznym, politycznym, ideologicznym. Jak to się dzieje, że jednostki lub grupy wypadają poza granice naszej percepcji? Co decyduje o tym, że pewnych obrazów i słów nie jesteśmy w stanie wymazać z pamięci i ze świadomości, tak jednostkowej, jak i zbiorowej?

W drugim numerze znajdą Państwo teksty o belgijskiej debiutantce Adeline Dieudonné, czeskiej prozaiczce Biance Bellovej, norweskim powieściopisarzu Royu Jacobsenie, turecko-brytyjskiej autorce Elif Şafak oraz rosyjskiej poetce i prozaiczce Marii Stiepanowej. Wydanie dopełni rozmowa z irlandzką eseistką Emilie Pine.

Zapraszamy do lektury!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]