Reklama

Jezus uwięziony

Jezus uwięziony

19.10.2015
Czyta się kilka minut
Powstańcie, na Syjon idziemy do Pana i Boga naszego! Bo oto, co mówi nasz Pan: Wołajcie radośnie na cześć Jakuba, wysławiajcie pierwszy spośród narodów!
O. Wacław Oszajca
N

Niech będzie was słychać. Wysławiajcie go i wołajcie głośno, że Pan swój lud uratował, tych, co z Izraela zostali! I sprowadzam ich z krainy północnej i zbieram razem z wszystkich krańców ziemi. Przybywają wszyscy i ślepi, i chromi, kobiety brzemienne wraz z położnicami, wracają wszyscybardzo wielkim tłumem. Ze łzami kiedyś wyruszali w drogę, a sprowadzam ich w pełnej radości” (Jr 31, 6-9).

Tym razem Bóg sprowadza swój lud nie z „krainy północnej”, ale z drugiego kierunku, z południa na północ. I na nic się zda dyskutowanie, których uchodźców wpuścić, a przed kim drzwi zatrzasnąć. Nie kto inny, ale my, chrześcijanie, z dumą wciąż ogłaszamy światu, że Ojcem wszystkich ludzi jest Bóg i że wszyscy ludzie, nawet o tym nie wiedząc, żyją w tym samym Duchu Świętym, który „tchnie, kędy chce”. Przekonujemy też, że Jezus Chrystus złożył siebie w ofierze za grzechy wszystkich ludzi. Nie...

3245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]