Reklama

Jezus śpi pod kościołem

Jezus śpi pod kościołem

13.11.2017
Czyta się kilka minut
W minionym tygodniu wstrząsnęły mną rzeczy tak gatunkowo i wagowo różne, że nie wiem, jak je zmieścić w jednym tekście.
R

Rzecz pierwsza to prokreacyjno-prozdrowotna kampania, w której Ministerstwo Zdrowia zachęca Polaków, by skoro już wstali z kolan, teraz zaczęli kicać. Oraz odżywiać się zdrowo i mnożyć. Jak króliki. Na swoim facebookowym profilu do owej zachęty przytomnie odniósł się Adam Wajrak, zauważając, że nieodłącznym składnikiem zdrowej diety królika są jego własne kupy (a precyzyjniej jeden ich rodzaj, tzw. cekotrofy), bez codziennej konsumpcji których zwierzę popada w osłabienie i raz dwa przenosi się do krainy wiecznych skoków. Znajomi hodujący te miłe zwierzątka donoszą też, że zdarza im się (królikom, nie znajomym) np. pożreć swoje dopiero co narodzone dziecko, nie bywają też specjalnie wybredne, gdy chodzi o realizację swoich potrzeb płciowych. Koprofagia, kanibalizm, promiskuityzm – nie sądziłem, że doczekam chwili, w których patronacki rząd żoliborskiego konserwatysty będzie nęcił mnie...

6782

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]