Reklama

Jest bezpiecznie

Jest bezpiecznie

30.05.2016
Czyta się kilka minut
Koniec świata jest bliski. W Nadrenii piorun trafił w sędziego piłkarskiego wykonującego obowiązki służbowe. Grały dzieci. On padł na murawę niby rażony gromem. Padł rażony gromem raczej, bez niby – naprawdę.
Jan Klata
D

Dzieci też przecież grały naprawdę, inaczej niepotrzebny byłby sędzia. Podobno grasująca nad Europą burza Elvira zbiera żniwo. Nie wiadomo, czy sędzia nosił nazwisko Becu, wiadomo, że piorun raczej nie był kulisty, mimo futbolowego kontekstu. Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że jeszcze nie wiemy, co powiedział grom. Ale się dowiemy. I sędziowie nam wtedy nie pomogą.
Podobno turbulentne zmiany mają nadejść po Euro (którego nie zdążymy wygrać), podobno po wizycie tego lewaka Franciszka. Ale tak czy owak nadciągają kumulusy, pożyjemy w ciekawych czasach, zakosztujemy historyczności, będzie co opowiadać wnukom, nawet szeptem, nawet późnym wnukom szeptem w martwym języku, czego jak czego, ale wajdelotów zawsze ci było u nas dostatek, a griotów nie przyjmiemy w ramach dyktatu, niech sobie opiewają na łódkach, w kapokach, ze stopami wody pod kilem. Życie nie jest śmieszne jak...

1819

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

j.w.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]