Reklama

Ładowanie...

Jak przekazać 1% będąc emerytem lub rencistą

Jak przekazać 1% będąc emerytem lub rencistą

21.02.2019
Czyta się kilka minut
Dobra wiadomość: nie musisz składać zeznania podatkowego, by przekazać 1% podatku na Fundację Tygodnika Powszechnego. Jak to zrobić?
W

W poprzednich latach, jeśli dostałaś/dostałeś od organu rentowego rozliczenie na formularzu PIT-40A i chciałaś/chciałeś przekazać 1% podatku, musiałaś/musiałeś wypełnić całe zeznanie podatkowe. Teraz wystarczy złożyć krótkie oświadczenie PIT-OP

W oświadczeniu PIT-OP wskazujesz tylko numer KRS Fundacji Tygodnika Powszechnego: 0000 125 605
I tyle — resztę za Ciebie zrobi urząd skarbowy.

Oświadczenie należy złożyć (osobiście lub pocztą) do 30 kwietnia 2019 r. w urzędzie sarbowym. Można je pobrać (w formacie PDF) w tym miejscu→ lub w wersji papierowej w urzędzie. Uzupełnione o numer KRS Fundacji Tygodnika Powszechnego wygląda tak:

PIT-OP z numerem KRS Fundacji Tygodnika Powszechnego

Nie jesteś emerytem lub rencistą? Sprawdź nasz poradnik: Jak przekazać 1% na Fundację Tygodnika Powszechnego→

Prosimy także o bezpośrednie wpłaty. Jak je przekazać? To proste: poniżej wybierz kwotę lub wpisz własną (klikając „inna kwota”), podaj swoje dane i kliknij „Wpłacam>”.

Dziękujemy!

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]