Reklama

Historyczne ogłoszenie

Historyczne ogłoszenie

29.03.2015
Czyta się kilka minut
Rosyjski dziennik „Komsomolskaja Prawda” (nakład: 550 tys. egz.) opublikował odpłatnie ogłoszenie IPN o poszukiwaniu świadków, mających wiedzę o losie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, porwanych 27 marca 1945 r. przez NKWD.
T

Trzech – dowódca AK Leopold Okulicki, przedstawiciel rządu RP Jan St. Jankowski i Stanisław Jasiukowicz ze Stronnictwa Narodowego – zginęło w więzieniu. IPN liczy też na efekt edukacyjny: że przynajmniej w ten sposób Rosjanie poznają polski punkt widzenia. Rosyjskie media publikowały ostatnio wiele materiałów szkalujących polskie podziemie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]