Reklama

Grecki klimat w Hiszpanii

Grecki klimat w Hiszpanii

25.05.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Pablo Blazquez Dominguez / GETTY IMAGES
P

Partia Podemos (Możemy) – powstała rok temu na fali niezadowolenia z konserwatystów i socjalistów (dotąd dominujących w hiszpańskiej polityce) i ze sposobu, w jaki rząd zwalcza kryzys – odniosła sukces w wyborach komunalnych w minioną niedzielę: zdobyła niemal 20 proc., tylko o kilka punktów mniej niż socjaliści. Wygrali rządzący konserwatyści (ale ponieśli straty). Podobnie jak grecka SYRIZA, Podemos – wyrosła z ruchu Oburzonych – jest skrajnie lewicowa, obiecuje koniec cięć i reform oraz, jak mówi jej lider Pablo Iglesias, „oczyszczenie miotłą” kraju z „kasty” starych partii. Wynik traktowany jest jak test przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]